Date Event Location Audience
Saturday, 18 Jan, 2020
14:00 Primii Pași - Homeschooling Moldova Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 148 For all
Wednesday, 15 Jan, 2020
09:00 Iniţiativă comunitară Citim Eminescu! Bd. Dacia nr. 20 For all
Monday, 13 Jan, 2020
12:00 Conferința științifică „Nicolae Esinencu, scriitor, publicist, cineast – 80 de ani de la naștere” Str. N. Iorga 21A For all
Monday, 23 Dec, 2019
01:00 Moneda comemorativă de 50 de lei - Alecu Russo 200 de ani de la naștere Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 148 For all
Friday, 20 Dec, 2019
15:00 Lansare de carte „Chișinăul în filme” Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 148 For all
Saturday, 14 Dec, 2019
14:00 CONFERINȚĂ ȘTIINȚIFICĂ - ANALIZA CULTURALĂ ȘI PSIHOLOGICĂ A SOCIETĂȚII DIN REPUBLICA MOLDOVA Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148 For all
Friday, 13 Dec, 2019
18:30 Lansarea cărții „Hype” de Hose Pablo Str. Nicolae Iorga 21A For all
Sunday, 15 Dec, 2019
18:00 Rock'n'Bibliotecă / Live at B.P. Hasdeu / Chișinău Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148 For all
Monday, 16 Dec, 2019
15:00 Literatura și Arta - 65 de ani de la fondare Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148 For all
Sunday, 08 Dec, 2019
11:00 Finala Concursului de lectură „Bătălia cărților”. Ediția a V-a For all